Robíme to, čo nás baví, a budeme to robiť aj ďalej / video

Existujeme už 4 roky, a keď sme začínali, netušili sme, či má význam konkurovať veľkým hráčom, veľkým agentúram. Dnes vieme, že má. A nie len pre nás.

Ľudia, a špeciálne ľudia na Slovensku, sa radi domnievajú, že existuje jeden univerzálny model, jeden algorytmus, pomocou ktorého sa dá zmysluplne postaviť každá značka. Lenže, surprise-surprise, neexistuje. Za ten čas, čo sa venujeme reklame, sa stretávame s blúdivým krúžením okolo pochopenia, prečo ľudia nakupujú. Počúvame nové a nové slová, ktoré ale stále hovoria ten istý, že nič nemáme. Stretávame sa s ľuďmi, ktorí chcú testovať reklamné riešenia na focusových skupinách, aby zistili, či sa budú páčiť celej cieľovej skupine. Na focusových skupinách! Chodíme na stretnutia, kde sa nadržaní výskumníci oháňajú koreláciami v segmentačných štúdiách dúfajúc, že aspoň slovami zvýšia relevantnosť svojej výpovede. Dostávame zadania, kde sa easygoing cieľovky stretávajú s ultra-racionálnym vnímaním produktových benefitov. A my to máme spojiť. Sledujeme konferencie, vymýšľame novotvary, a prinášame neopozerané pomenovania toho istého. Ale čo z toho máme? Holé zadky.

Obsah nám uchádza. Všetko je prázdne, všetko je prázdne. Značiek je veľa, a marketérov je ešte viac. Ak máme my stále čo robiť, tak je to preto, že vieme vytvárať obsah, a používame mozog. Nás ľudia nevyhľadávajú preto, že kreslíme pekné obrázky, píšeme vtipné copytexty, slovné hračky, vyrábame videá na Facebook alebo contentové plány, alebo že by sme lepšie vedeli povedať "zľava 30%." Máme radosť, že môžme robiť to, čo nás baví, že môžme robiť skutočný obsah. Rozmýšľať nad vecami. A budeme to robiť ďalej. Teda aspoň pokiaľ naša konkurencia nezačne naozaj, so záujmom rozmýšľať nad tým, ako budovať značky.